Українські БПЛА LuckyStrike: нові подробиці про дрони-камікадзе, які перевершують стандартні моделі (фото)
Дрони LuckyStrike здійснюють до 135 вильотів і використовують цифровий відеозв'язок, який "не палить позиції", стверджує виробник.
Оборонні сили України застосовують багатофункціональні дрони LuckyStrike, розроблені українською компанією PG Robotics. Про їхні можливості розповів Комерційний директор PG Robotics Володимир Пишняк під час зустрічі членів закритого медіаклубу "Технологічні сили України", передає dev.ua.
Існує інформація, що безпілотний літальний апарат LuckyStrike використовується як для знищення російських збройних сил, так і для перевезення різних вантажів для українських військових. За словами Володимира Пишняка, цей БПЛА є "економічно вигіднішим" порівняно зі звичайними дронами-камікадзе. Один дрон LuckyStrike в середньому може здійснити від 50 до 70 вильотів. Рекордна кількість вильотів складає 135. Тактичний радіус дії цього безпілотника становить 7 км.
Представник компанії також зазначив, що LuckyStrike використовує цифровий відеозв'язок, який "не палить позиції" на відміну від аналогового. Зараз на фронті працюють близько 10 000 таких апаратів. Зокрема, їх застосовують військовослужбовці 3-ї штурмової бригади, 93-ї бригади "Холодний яр", 12-ї бригади, 57-ї та 36-ї бригад.
Володимир Пишняк також повідомив, що один комплекс Lucky Strike вартістю 1,046 млн грн охоплює:
Варто відзначити, що на офіційному веб-сайті PG Robotics у комплектації LuckyStrike також вказано наявність 20 блоків батарей 6s2p, зарядної станції та п'яти ремонтних комплектів.
Як повідомляє виробник, наземна станція забезпечує надійний зв'язок, чітке відео в реальному часі та зашифрований цифровий сигнал. При цьому комплекс можна розгорнути та згорнути за менш ніж 5 хвилин. Вартість, зазначена на вебсайті, становить 1,3 млн грн.
Повідомляємо, що в Україні відбулася презентація реактивного безпілотного літального апарату під назвою "Паляниця", здатного долати відстань до 750 км. Завдяки реактивному двигуну, цей БПЛА може транспортувати значне корисне навантаження, зберігаючи компактні розміри.
Окрім цього, Збройні сили України залучають у конфлікті з військами Російської Федерації безпілотні літальні апарати типу "Мрія". Ці дрони завдають високоточних ударів по живій силі та технічному оснащенню противника, ліквідовують засоби радіоелектронної боротьби та ефективно використовуються для контрбатарейних операцій.