Автоматизація процесу розподілу повісток: принципи функціонування.


У Міністерстві оборони України працюють над створенням системи, що дозволить автоматизувати процес розподілу повісток.

Їх доставлятиме Укрпошта. Про це розповів начальник Управління інформаційних технологій Міноборони Олег Берестовий у DOU Podcast.

"Як зараз відбувається виписування повісток? Їх виписують вручну, роздруковують, і потім стос паперу приходить начальнику ТЦК, який має підписувати їх, ставити печатку, і далі повістки розносять. Тому ми зробили зараз функціонал, щоб повістку можна було генерувати в реєстрі "Оберіг", підписувати електронним підписом начальника ТЦК і навіть не роздруковувати безпосередньо в ТЦК ", - розповів Олег Берестовий.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кабінет Міністрів змінив правила призову: це стосується повісток.

За його інформацією, ці повістки будуть відправлені на централізований друк, а потім передані Укрпошті для доставки отримувачам.

"У нас буде доступна інформація про місцезнаходження повістки: чи була вона доставлена, чи залишилася без уваги, чи можливо десь загубилася, а також скільки часу зайняв процес доставки," - підкреслив керівник IT-управління Міністерства оборони.

Перевірити автентичність повістки можна через "Резерв+". У додатку передбачена можливість сканування QR-коду, що дозволяє дізнатися, чи справді начальник ТЦК підписав цю повістку, а також перевірити її легітимність.

"Коли ти підписуєш електронним підписом цю повістку, то там не буде якоїсь закарлючки-підпису; і ти маєш бути впевненим, що тобі не надіслали якийсь фішинг абощо, а що дійсно твій ТЦК підписав цю повістку. Це функціонал, який дозволить захистити особу як військовозобов'язаного", - пояснив Берестовий.

Одночасно повістки в Резерв+ не плануються.

"На цей момент ми не маємо таких намірів. Наш беклог заплановано до середини весни, і в ньому немає жодних повісток," - зазначив він.

У Міністерстві оборони обговорюють можливість введення автоматизованих відстрочок. Як зазначив Олег Берестовий, це рішення є необхідним не лише з метою поваги до тих, хто потребує відстрочки, але й для оптимізації роботи територіальних центрів комплектування, запобігаючи зайвим навантаженням.

"До прикладу, люди з інвалідністю. Якщо держава про тебе знає, що в тебе є певна група інвалідності й ти не придатний до служби апріорі, то навіщо тоді перепідтверджувати, регулярно проходити ВЛК? Тут потрібно і нормативно врегулювати, і технічно. Ми над цим працюємо. Знаємо, як це зробити, і в найближчі тижні до цього підійдемо", - зауважив він.

Автоматизовані відстрочки також стосуватимуться людей, які здобувають свою першу вищу освіту, та опікунів трьох або більше дітей.

Related posts