Україна і Сполучені Штати Америки анонсували три нових проекти, пов'язаних із малими модульними реакторами.


Україна і Сполучені Штати Америки офіційно анонсували старт трьох нових ініціатив у галузі малих модульних реакторів (ММР). Це співробітництво буде здійснюватися в рамках програми FIRST (Foundational Infrastructure for the Responsible Use of Small Modular Reactor Technology - Основи інфраструктури для відповідального застосування технології малих модульних реакторів).

Цю інформацію було озвучено під час кліматичної конференції COP29, що проходила в Баку, згідно з повідомленням Міністерства енергетики України.

"Ініціатива є стратегічним кроком для досягнення глобальних кліматичних цілей, регіональної енергетичної безпеки, економічного зростання та перспективи післявоєнного лідерства України у використанні передових ядерних технологій", - сказано в повідомленні.

Програма передбачає реалізацію трьох взаємопов'язаних проєктів:

* реалізація пілотного заводу для виробництва екологічно чистого водню та аміаку (ініціатива "Екологічне паливо"),

* перетворення вугільних електростанцій на ММР (ініціатива "Фенікс"),

* створення стратегічного плану декарбонізації сталеливарного сектору з використанням ММР (ініціатива "Чиста сталь").

Україна приєдналася до Декларації країн на COP28, взявши зобов'язання потроїти ядерні потужності до 2050 року. Це включає підтримку розробки та будівництва як великих енергоблоків, так і малих модульних реакторів для виробництва електроенергії та промислового застосування.

Проекти будуть здійснені за активної участі провідних енергетичних корпорацій та науково-дослідних організацій з України та США.

Технологія ММР має суттєві переваги перед традиційними АЕС завдяки модульному виробництву, легкому транспортуванню, підвищеному рівню безпеки та меншим початковим інвестиціям.

В Міністерстві енергетики підкреслили, що прогрес у технології ММР розглядається як ключовий аспект відновлення України після війни, який зробить вагомий внесок у забезпечення енергетичної безпеки та сприятиме декарбонізації економіки.

У квітні поточного року з’явилася інформація про те, що в Україні планується започаткування виробництва складових частин малих модульних реакторів. Цю угоду уклали НАЕК "Енергоатом" і компанія Holtec International.

Related posts