В українському ГУР поділилися подробицями конструкції російського безпілотника "Гербера": він виготовлений з фанери та пінопласту.
Безпілотники "Гербера" з Росії
У Головному управлінні розвідки поділилися інформацією про складові частини безпілотника "Гербера", що використовується Росією для атак на Україну.
За інформацією розвідників, Росія виготовляє багатофункціональні безпілотники на підприємстві, розташованому в місті Єлабуга.
Апарат "Гербера" здатний виконувати функції як ударного безпілотника, так і радіоелектронного розвідника. Він може не лише атакувати, а й виявляти місця розташування систем протиповітряної оборони, а також реєструвати удари інших ударних дронів.
Цей безпілотний літальний апарат є аналогом Shahed-136/Герань-2 і активно застосовується Росією для створення навантаження на українську систему протиповітряної оборони.
"Завдяки використанню доступних матеріалів, таких як фанера та пінопласт, дрон "ґєрбєра" коштує в десятки разів менше, ніж "шахед/ґєрань". Проте конструкція цього безпілотника включає в себе звичний набір компонентів від іноземних виробників, характерний для російської зброї", - повідомили в розвідці.
Аналіз знищених зразків показав, що російські виробники створюють ці "Гербери" на основі китайських моделей, використовуючи імпортовані з Китаю іноземні деталі.
Фото: ГУР Безпілотники "Гербера" з Росії
Розробник безпілотних літальних апаратів – китайська компанія Skywalker Technology Co., Ltd., що спеціалізується на виготовленні авіамоделей. Окрім цього, вона займається виробництвом фюзеляжів та організує постачання комплектуючих до Росії через посередників.
Антена з захистом від перешкод (CRPA) "Гєрбєри" оснащена мікросхемами від компаній Analog Devices і Texas Instruments (США), а також NXP Semiconductors (Нідерланди).
В універсальному польотному контролері - також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР ).
Для точного наведення на ціль пілотом (за аналогією з FPV-дронами) версія БПЛА з баражуванням та виконанням повітряної розвідки "ґєрбєра" обладнана китайською камерою з трьохосьовим стабілізатором Topotek KHY10S90, а також модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358.
Двигун DLE60 виготовлений китайською компанією Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Літку 2024 року ця фірма опинилася під санкціями з боку США через свої поставки до Росії.
Вперше Росія використала "Гербери" ще влітку.