Навчальні заклади Івано-Франківської області отримують комп'ютери від Тайваню.
Більше двохсот нових ноутбуків, доставлених з Тайваню, 9 вересня розпочали передавати навчальним закладам Івано-Франківщини, що беруть участь у українсько-тайванському проєкті "Не залишити нікого позаду".
Більше двохсот нових ноутбуків, доставлених з Тайваню, 9 вересня розпочали передавати навчальним закладам Івано-Франківщини, що беруть участь у українсько-тайванському проєкті "Не залишити нікого позаду"..
В рамках проєкту учні брали участь у двохдневних таборах, присвячених підприємництву та інноваціям. Команди школярів розробляли креативні бізнес-ідеї та представляли свої проєкти перед однокласниками. По завершенню навчання діти отримали сертифікати на комп'ютерну техніку, яка буде використовуватися в класах інформатики.
"Крейда та дошки залишилися в історії, адже сучасні школи потребують комп'ютерної техніки," - зазначає Ірина Сумарук, начальниця відділу освіти, молоді та спорту Верховинської селищної ради. - "У навчальних програмах не вистачає тем, пов'язаних з інноваціями та підприємництвом. Учні можуть здобувати ці знання через платні курси чи онлайн-платформи. Проте, завдяки тайванському освітньому проєкту, наші діти отримали безцінний досвід у своїй громаді, а в школах з'являться сучасні комп'ютерні класи."
Верховинська ОТГ Івано-Франківської області об'єднує 11 гірських сіл. Загалом у громаді 29 закладів освіти, 12 із них дошкільні.
"Наші перші освітні табори відбулися в гірських селах Івано-Франківської області. Ми змогли залучити 16 шкіл, включаючи віддалені громади. У цих навчальних закладах навчається приблизно 5 тисяч учнів", - поділилася менеджерка проєкту в Івано-Франківському регіоні Марія Маківничук.
"Як тільки комп'ютерне обладнання прибуло з Тайваню в Україну, ми повезли його школярам. Важливо, щоб діти з нового навчального року продовжили знайомство з інноваційними технологіями з сучасною технікою. Завдяки нашому партнерові - Тайваню - такі табори проведемо також у Львівській області, а згодом ще на Полтавщині. Водночас, 48 вчителів інформатики із трьох областей зараз підвищують кваліфікацію в УКУ, за унікальною методикою. Їхні школи також будуть забезпечені комп'ютерними класами. Це окремий напрямок проєкту, назва яккого - "не залишити нікого осторонь". Працюємо над тим, щоб невдовзі комп'ютеризувати більше шкіл", - пояснює координаторка проєкту Leave no one behind partnership Уляна Пак.
Проект здійснюється Громадською організацією "Всеукраїнський демократичний форум" за підтримки Тайваню та з активною участю Миколи Княжицького. Основною метою ініціативи є покращення якості освіти та забезпечення доступу учнів до сучасних технологій.
У рамках співпраці з нашими тайванськими партнерами десятки українських навчальних закладів отримають нові комп'ютерні класи. Ми плануємо передати понад 1100 комп'ютерів, на яких учні зможуть навчатися адаптуватися до сучасного світу. Перші табори підприємництва та інновацій ми започаткували в гірських громадах, які стали притулком для багатьох внутрішньо переміщених осіб, які втекли від війни. Діти з цих регіонів отримають рівні можливості з дітьми з інших міст і сіл. Це наша інвестиція в їхнє майбутнє, щоб молодь мала змогу залишатися, розвиватися та працювати в Україні. Ми прагнемо, щоб наші школи стали найкращими, а учні - найрозумнішими. Разом ми зможемо збудувати сильну й успішну країну, - підкреслив засновник ГО "Всеукраїнський демократичний форум" Микола Княжицький.