Попит на певні професії зріс у кілька разів: визначено, які фахівці найбільш затребувані на ринку праці
Дисбаланси на ринку праці будуть варіюватися в залежності від регіонів і секторів, викликані змінами в економічній структурі.
Національний банк України вказує на значне збільшення кількості вакансій у секторах охорони, будівництва та робітничих спеціальностей порівняно з минулим роком. Водночас, кількість оголошень у сфері ІТ помітно знизилася. Також, попит на вакансії в галузях освіти, дизайну, мистецтва та культури залишався низьким.
У першому півріччі кількість мігрантів за кордоном зросла майже на 240 тис. - до 6.6 млн осіб. Крім того, надалі знижувався рівень участі в робочій силі серед чоловіків.
"Нацбанк оцінює, що навіть при стабілізації економічних умов, процес повернення мігрантів в Україну буде повільним, оскільки вони дедалі більше інтегруються в життя за кордоном. Крім цього, дисбаланси на ринку праці залишаться нерівномірними по регіонах і галузях, що буде зумовлено змінами в структурі економіки".
У серпні 2021 року в Україні, за даними провідного кадрового порталу, протягом тижня було опубліковано 60,6 тисячі нових вакансій та розміщено 96 тисяч резюме. Через три роки, у серпні 2024 року, кількість резюме зросла до 88,1 тисячі, тоді як кількість вакансій зменшилася до 63,5 тисячі.
За три роки кількість вакансій (пропозицій працевлаштування) збільшилася на 5,8%, тоді як кількість резюме знизилася майже на 9%. Це відбувається на тлі тимчасової окупації частини території України та повномасштабної війни в країні.
Раніше роботодавці вбачали головною перешкодою для розвитку недостатній рівень безпеки, але наразі вони стикаються з гострим дефіцитом кадрів. У деяких сферах ситуація ще більш критична. Наприклад, у банківській галузі наразі відкрито 3,7 тисячі вакансій, тоді як резюме подано лише 2,7 тисячі, що вказує на значну перевагу попиту над наявною пропозицією працівників.
У серпні 2021 року в банківській галузі було 4,4 тисячі кандидатів на роботу, тоді як кількість нових вакансій становила лише 3,6 тисячі щотижня. Це створювало певний рівень конкуренції на ринку праці. Зараз ситуація кардинально змінилася: банківські установи активно шукають працівників, і конкуренція за позиції практично зникла. Наразі на ринку праці є 10,8 тисячі вакансій при наявності лише 8,8 тисячі резюме. Ще до початку великої війни спеціалісти робітничих професій відчували значний дефіцит на ринку праці.
Не забувайте, що на тлі масового невдоволення можливий перерахунок зарплат.
Як повідомляє Politeka, частина українців отримуватиме збільшені зарплати згідно з новими нормами.
Також Politeka повідомляла, зарплата керівництва Укренерго обурила військових, говорять про диверсію.