У Черкаській області сталося більше ста пожеж через поломки в пічному обладнанні – як запобігти цій проблемі.
Рятувальники щороку після приходу перших холодів здійснюють перевірку роботи пічного опалення.
Цього року в Черкащині сталося більше ста пожеж, викликаних несправним пічним обладнанням. Рятувальники зазначають, що з початком опалювального сезону ризик випадкових займання значно зростає. Щоб підкреслити важливість дотримання правил безпеки, вони організували профілактичні рейди. На одному з таких заходів була присутня наша журналістка Яна Лимаренко.
Щоб уникнути небезпечних ситуацій через тепло, рятувальники вирушили до села Руська Поляна. Вони зранку обстежують будинки місцевих мешканців. Хоча опалювальний сезон вже стартував, не всі готові до нього. Деякі громадяни ігнорують правила безпеки. У одній із осель диван розташований прямо біля печі:
"Не можна по техніці безпеки, бо легкозаймисті матеріали можуть займатися. Топкового листа я тут не бачу, тому над цим усім теж варто попрацювати".
А тут живе багатодітна родина, у хаті четверо дітей. Рятувальники перевіряють пічку - не задоволені:
"Тут коврик, легко може жаринка випасти, може загорітися цей матеріал і статися пожежа".
Мати дітей Марія обіцяє виправити свої промахи.
Коли ми приїхали, господиня повідомила, що все вже підготовлено, але як тільки ми почали топити, дим заповнив приміщення. Не так давно хлопці завітали і виправили ситуацію, тепер диму вже немає.
Пенсіонерка пані Марія гордо демонструє свою чудову піч, яка завжди готова до роботи. У свої 86 років вона самостійно виконує всі домашні справи, включаючи приготування їжі та розпалювання вогню в печі. Вона завжди уважно стежить за полум'ям і не йде спати, поки вогонь не згасне. Рятувальники обстежують більшість домогосподарств, і на багатьох подвір'ях видно акуратно складені дрова. Пані Світлана розповідає, що підготовка печі тривала ще влітку: вони її помазали, очистили та позбулися сажі.
Рятувальники щороку після приходу перших холодів здійснюють перевірку роботи пічного опалення.. Найчастіше заходять у хати, які мали проблеми раніше, до самотніх та багатодітних. Рятувальники кажуть, недотримання правил безпеки - може становити загрозу для життя.
"Чадний газ є невидимим ворогом. Людина може просто заснути і не прокинутися, або ж вдихнути його і втратити свідомість. Тому ми підкреслюємо важливість відсутності тріщин, підтримання всього в належному стані та дотримання простих правил. Ми впевнені, що таким чином можна уникнути виникнення небезпечних ситуацій," - зазначила речниця Головного управління ДСНС у Черкаській області Юлія Норовкова.
Рятувальники наголошують, щоб безпечно користуватися пічками, треба трусити сажу, класти металевий лист перед пічним отвором і обов'язково замазувати тріщини.
Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, регіон Черкаси, "П'ятий канал".
Читайте також: які зміни можуть трапитися в тарифах на комунальні послуги у 2025 році - прогноз НБУ. Відзначено, що невизначеність щодо термінів та масштабів коригування тарифів є окремим ризиком для інфляційного прогнозу.
Перегляньте це відео: