Мобілізація автомобілів для військових потреб: які документи необхідно підготувати та як можна отримати відшкодування.
Під час дії воєнного стану в Україні для задоволення потреб Збройних сил та інших військових формувань можуть вилучати транспортні засоби.
Деталі цієї процедури описані на сайті borg.expert.
Отже, військовий транспортний обов'язок охоплює:
Залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, центральні управління або регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, що оформлюються відповідними розпорядженнями.
Перегляньте також: В іншому випадку – штраф: які нововведення у житті військовозобов'язаних потрібно повідомити ТЦК протягом семи днів.
Передача та приймання транспортних засобів, які були залучені під час мобілізаційних заходів, а також їх повернення після оголошення демобілізації, відбувається відповідно до актів, що фіксують ці процеси.
Вони неодмінно вказують:
Вилучені транспортні засоби мають повернути власнику впродовж 30 календарних днів з моменту оголошення демобілізації.
Транспортні засоби, які були вилучені на потреби ЗСУ, заборонено:
Транспортний засіб, що перебуває у власності громадянина, не може бути переданий ЗСУ або іншим військовим формуванням, якщо у власника немає права на інші транспортні засоби. Іншими словами, це стосується випадків, коли громадянин володіє тільки одним автомобілем.
Щоб отримати відшкодування за завдану шкоду після оголошення демобілізації та повернення транспортних засобів і техніки, власник транспортного засобу повинен звернутися до ТЦК СП за місцем їх залучення. У заяві необхідно додати акт приймання-передачі, документ про повернення транспортних засобів і техніки під час демобілізації, а також висновок експерта (результати експертного дослідження) або звіт про оцінку майна (акт оцінки).
ТЦК та СП аналізує подану заяву впродовж 10 робочих днів з моменту її надходження. За підсумками цього аналізу оформлюється висновок, що стосується виплати компенсації за збитки, завдані транспортному засобу або техніці в результаті їх використання під час мобілізаційних заходів.
Необхідну кількість транспорту для виконання мобілізаційних завдань визначає уряд, після чого ліміти потрібної кількості автомобілів розподіляються між підприємствами, організаціями, установами та громадянами.