Озброєння переможців: Чим оснащені підрозділи, що захопили плацдарм у Курській області
Перевага в технічному оснащенні та озброєнні сприяє ефективному просуванню наступальних дій.
Настання ЗСУ на Курську область РФ, що почалося 6 серпня, вже призвело до розгрому сил прикриття кордону і втрати росіянами контролю над 350 квадратних кілометрів території регіону. Не останню роль у цьому відіграла потужна техніка на озброєнні українських частин.
У ролику, опублікованому в Telegram-каналі Ukrainian militant, можна побачити одразу кілька одиниць техніки з білим трикутником на борту. Саме такий тактичний знак упізнання своїх мають підрозділи, що атакували Курську область.
На відео зафіксовано танк Т-80БВ, установку розмінування УР-77, інженерну машину розгородження ІМР-2 та бронетранспортери - американський M1126 Stryker і БТР-80, що свідчить про серйозну підготовку до атаки. Наприклад, підрозділи Російського добровольчого корпусу у своїх рейдах використовували переважно легкі колісні БТР і взагалі не мали інженерної техніки.
Танк Т-80БВ був створений ще СРСР і вироблявся з 1985 року. Його основною відмінністю від лінійки інших танків Радянського Союзу був газотурбіновий, а не дизельний двигун. Хоча газова турбіна має ряд переваг -- менша вага при більшій потужності, триваліший час роботи та експлуатації, такі двигуни на танковій техніці рідкість. Причина цього - велика складність, ціна та витрата палива.
Втім, Т-80БВ вирізняється певними перевагами, зокрема потужною передньою бронею, яка складається з тришарового комбінованого захисту з керамічним наповнювачем.
Американський бронетранспортер M1126 Stryker був прийнятий на озброєння ЗСУ у 2023 році і відзначається своєю надійною бронею для свого класу. Вона забезпечує круговий захист від 14,5-мм бронебійних куль та осколків 152-мм снарядів. Озброєння може варіюватися від 12,7-мм кулемета до 30-мм гармати і 40-мм гранатомета.
БТР-80 має на 4 тонни меншу вагу порівняно з Stryker, але поступається йому в рівні захисту. Наприклад, постріли з кулеметів калібру 12,7 та 14,5 мм можуть виявитися смертельно небезпечними для БТР-80. Крім того, стандартне озброєння машини обмежується кулеметом калібру 14,5 мм, хоча існують українські модифікації, оснащені потужнішими видами зброї, включаючи 30 мм гармати.
ІМР-2 та УР-77 є спеціальною технікою, призначеною для розмінування та розгородження доріг, якими йдуть атакуючі частини. Це вкотре доводить серйозну підготовку до наступу.
Варто відзначити, що за інформацією Міністерства оборони Російської Федерації, на території Курської області, ймовірно, діє 22-а окрема механізована бригада Збройних Сил України. Однак, Міністерство оборони України не підтверджує присутність українських військових частин у цьому регіоні.
Під час формування 22-ї механізованої бригади на її озброєнні були БМП-1 і польські Rosomak, самохідні артилерійські установки "Акація" та "Гвоздика", реактивні системи залпового вогню "Град", а також 23-мм зенітні установки ЗУ-23-4. Крім того, використовувалися різні модифікації танка Т-72: українські АМТ, чеські EA та польські PT-91 Twardy.
Варто зазначити, що російські окупанти могли протиставити цьому лише стрілецьку зброю. Найпотужнішим засобом вогневого ураження, доступним їм, виявилися протитанкові ракети.