Дослідники створять новаторську лазерну систему, здатну безкінечно виробляти термоядерну енергію.
У Сполучених Штатах, на території Колорадського державного університету (CSU), стартувало будівництво новітньої лазерної дослідницької установки ATLAS (Advanced Technology Lasers for Applications and Science). Цей інноваційний проект спрямований на значний прогрес у вивченні термоядерного синтезу, що може наблизити людство до використання практично безмежного джерела чистої енергії, повідомляє Interesting Engineering.
Вчені наголосили: завдяки унікальній системі лазерів з високою потужністю та частотою імпульсів, ATLAS може випускати до 7 петаватів енергії на надзвичайно малу площу, фокусуючи потужний спалах у межах одного людського волоска протягом 100 квадрильйонних часток секунди.
ATLAS буде використовуватися не тільки для вивчення термоядерного синтезу, але й для проведення основних наукових експериментів. Крім синтезу, лазерні технології можуть також допомагати в лікуванні пухлин, оскільки лазерний промінь здатний точно концентрувати енергію на визначеній ділянці. Серед інших можливих застосувань – розробка мікросхем та детальне рентгенівське обстеження швидко рухомих об’єктів, таких як турбіни авіадвигунів під час їх роботи.
Президентка CSU Емі Парсонс під час церемонії закладки фундаменту підкреслила, що новий об'єкт не лише сприятиме розв'язанню нагальних наукових питань, але й розширить можливості міждисциплінарних досліджень.
Операційний директор Marvel Fusion, Гейке Фройнд, підкреслив, що нова дослідницька станція ATLAS відкриває нові горизонти для революційних досягнень у створенні сталих джерел енергії. Він вважає, що синтез може трансформувати наші методи енергетичного виробництва, пропонуючи практично безмежне джерело, яке не завдає шкоди навколишньому середовищу.
Віцепрезидентка з наукових досліджень CSU, Кассандра Мозлі, зазначила, що університет має на меті підняти дослідження лазерних технологій на нову висоту, що допоможе йому закріпити статус глобального центру інноваційної науки.