У передчутті нових санкцій. Китай звинуватили у спробах обійти експортні обмеження на чипи


В очікуванні обмеження США на експорт чипів до Китаю, китайські технологічні гіганти, включно з Huawei і Baidu накопичують напівпровідники з високополосною пам'яттю (HBM) від Samsung Electronics.

Про це пише Reuters із посиланням на три джерела. Як йдеться в матеріалі, компанії з початку цього року збільшили закупівлю напівпровідників із підтримкою штучного інтелекту виробництва Samsung, завдяки чому в першому півріччі на Китай припало близько 30% доходів від продажу цією компанією чипів HBM.

Китай готується підтримувати свої технологічні амбіції, незважаючи на зростаючу торговельну напруженість із США та іншими західними країнами. Це також ілюструє, як конфлікти впливають на глобальні ланцюги постачання напівпровідників, зазначено в матеріалі.

Американська влада збирається цього місяця опублікувати новий пакет заходів експортного контролю, що запровадить додаткові обмеження на постачання для китайської індустрії напівпровідників.

Заходи, як очікується, міститимуть параметри для обмеження доступу до мікросхем пам'яті з високою пропускною здатністю. Мікросхеми HBM є ключовими компонентами в розробці передових процесорів, таких як новітні графічні процесори Nvidia, які можна використовувати для генеративної роботи ШІ, і в світі є лише три основні виробники -- південно-корейські Samsung Electronics та SK Hynix і американська Micron Technology.

Китайський попит на чіпи був здебільшого зосереджений на моделі HBM2E, яка на два покоління відстає від найдосконалішої версії HBM3E. Глобальний бум штучного інтелекту призвів до обмеження поставок передової моделі.

Як повідомляється, попит Китаю на HBM від Samsung різко зріс, оскільки виробничі можливості інших компаній повністю зайняті американськими підприємствами, що спеціалізуються на штучному інтелекті.

Раніше з'явилася інформація, що станом на 1 серпня 2024 року Сполучені Штати вивчали можливість запровадження обмежень на доступ Китаю до мікросхем пам'яті, призначених для штучного інтелекту, а також до обладнання для їх виробництва вже у вересні.

Запроваджені обмеження мають на меті запобігти постачанню мікросхем з високою пропускною здатністю (HBM) китайським компаніям від таких виробників, як Micron Technology зі США, а також SK Hynix і Samsung Electronics з Південної Кореї. Всі три компанії є провідними гравцями на міжнародному ринку HBM-чипів.

Адміністрація Джо Байдена в США впроваджує ряд обмежень, спрямованих на запобігання потраплянню критично важливих технологій до китайських виробників. Крім цього, діють обмеження на продаж обладнання, необхідного для виготовлення мікросхем. Нові регуляції стосуються мікросхем пам'яті, що використовуються в штучному інтелекті.

Якщо обмеження набудуть чинності, вони охоплюватимуть чипи HBM2 та новітні моделі, зокрема HBM3 і HBM3E, а також обладнання для їх створення. Чипи HBM є критичними для функціонування прискорювачів штучного інтелекту, таких як ті, що постачають Nvidia та AMD.

Поки що невідомо, які саме повноваження Сполучені Штати можуть застосувати для обмеження діяльності південнокорейських компаній. Одним із можливих сценаріїв є використання правила про прямий іноземний продукт (FDPR), яке надає Вашингтону можливість контролювати продукти іноземного виробництва, що включають навіть незначні компоненти або технології американського походження. Компанії SK Hynix і Samsung активно використовують програмне забезпечення та обладнання для проектування чипів від американських компаній Cadence Design Systems і Applied Materials.

Related posts