У Сполучених Штатах затримали росіянина, якого звинувачують у контрабанді комплектуючих для російських безпілотників.
Флорида стала місцем, де місцевий суд ухвалив рішення про екстрадицію 44-річного росіянина Дениса Постового до Вашингтона. Він був затриманий у Сарасоті через підозри у контрабанді американських компонентів, призначених для виготовлення російських безпілотних літальних апаратів, які застосовуються у конфлікті в Україні.
За інформацією адвоката затриманого Тодда Алана Фостера, російське інформаційне агентство ТАСС повідомляє, що суддя ухвалив рішення про утримання Постового під вартою та його транспортування до столиці США для пред'явлення обвинувачень.
Дата наступного судового засідання у Вашингтоні наразі не призначена.
Російського громадянина підозрюють у порушенні експортних обмежень, відмиванні коштів, шахрайських діях та нелегальному постачанні до Росії мікроелектроніки подвійного призначення, а також військової мікроелектроніки від американських та іноземних постачальників, повідомляє видання Newsweek, посилаючись на інформацію Департаменту юстиції США.
Згідно з даними ресурсу Drone Life, справа Постового є частиною більшого комплексу дій, що здійснюються міжвідомчою правоохоронною групою, відомою як Distruptive Technology Strike Force (Ударна група проти руйнівних технологій). Ця група намагається нейтралізувати злочинні спроби придбати важливі технології в США, які можуть бути використані авторитарними режимами та ворожими країнами.
Згідно з отриманою інформацією, починаючи з лютого 2022 року, Постовий займався придбанням та нелегальним експортом мікроелектронних компонентів, призначених для військових цілей, з США до Росії. У цій схемі брали участь компанії з Росії, Гонконгу та інших держав, а в документації на експорт зазначалася недостовірна інформація, що дозволяло приховувати справжнього отримувача товарів.
Проміжними пунктами призначення були Гонконг, Швейцарія, Естонія та інші країни.
Newsweek додає, що двох громадян у Бостоні - американця і росіянина - звинувачують у продажу лазерного обладнання російській атомній енергетиці. Їх обох звинувачують у незаконній контрабанді та змові з метою ухилення від експортного контролю на користь ядерної програми Росії.
Гонконзький юрист, дослідник і правозахисник Семюел Біккетт, який написав звіт про те, як Гонконг сприяє постачанню компонентів для незаконної зброї, готівки та інших ресурсів до Росії, Ірану та Північній Кореї, зазначає, що спеціальний відділ міністерства юстиції, заснований лише рік тому, вже висунув обвинувачення проти 34 осіб у 24 справах. Більшість з цих справ пов'язані з Гонконгом та/або Китаєм.
У своєму твіті він зазначає, що існує значно більше порушників, яких слід притягувати до відповідальності. Перші результати цих зусиль демонструють, наскільки важливо, щоб Конгрес надав Міністерству юстиції та іншим державним установам необхідні ресурси для зупинки постачання незаконних складових зброї до Росії та Ірану.