The Economist: Захід більше не має великих сподівань на перемогу України і тепер зосереджується на тому, щоб не допустити її поразки.


Період із серпня до жовтня цього року став найуспішнішим для російської армії з початку вторгнення

Складні обставини на українському фронті, а також істотна перевага Росії в живій силі та військовій техніці, спонукали Київ і його західних союзників переглянути свої цілі та стратегії.

Про звільнення окупованих територій вже не йдеться, головне зараз - не дати росії захопити ще більше.

Джерело. Про це пише The Economist.

Проміжок часу з серпня по жовтень цього року виявився найуспішнішим для збройних сил Росії з моменту початку вторгнення: їм вдається захоплювати від 460 до 480 квадратних кілометрів щомісяця.

Збройні сили України страждають від нестачі військовослужбовців загалом та загартованих у боях солдатів зокрема, а також від дефіциту техніки та боєприпасів, якими їх не можуть забезпечити союзники у достатній кількості.

Американські військові, що підтримують Київ у стратегічному плануванні, зазначають, що початкові амбіції 2023 року — повернення окупованих територій чи примушення путіна до переговорів через потужний наступ ЗСУ — поступилися місцем більш обмеженій меті: запобігти поразці України, повідомляє The Economist.

"Сьогодні ми все частіше розмірковуємо про способи, як Україні вдасться зберегти свою незалежність," - зазначив джерело, яке працює над цими питаннями в Пентагоні.

Ситуація ускладнюється не тільки тим, що російське командування безперервно відправляє своїх солдатів на загибель в спробах захопити чергове село, але й тим, що західна військова промисловість все ще відстає від російської.

Європейський Союз нарешті досяг виробництва артилерійських снарядів на рівні 1 мільйон на рік, проте Росія випускає в три рази більше. Крім того, вона отримала ще кілька мільйонів снарядів від Північної Кореї. КНДР також постачає армії Путіна ракети, а тепер ще й військовослужбовців. Іран, в свою чергу, забезпечує безпілотниками та ракетами.

"Я не впевнений, чи зможемо забезпечити їх достатньою кількістю зброї", - зазначив представник The Economist, знайомий з американською військовою допомогою. Він підкреслив, що "ми не можемо надати більше, не ставлячи під загрозу свої інтереси в інших регіонах", зокрема на Близькому Сході та в Азії, де США мають підтримувати Ізраїль і реагувати на зростаючу агресію з боку Китаю.

Російський ВПК теж не може дати фронту значно більше: бронетехніка, що йде туди, наприклад, - це в основному оновлені радянські запаси, які поступово виснажуються.

За останні місяці втрати серед особового складу перевищують 30 тисяч осіб щомісячно, що є вищим показником, ніж кількість новобранців, які щомісяця укладають контракти на службу в російській армії.

Прийняття рішення про залучення військових з Північної Кореї пояснюється прагненням путіна уникнути нової хвилі мобілізації, на чому наполягають Генеральний штаб та Міністерство оборони, зазначає представник європейського уряду. Як відзначає високопосадовець НАТО, "в Росії в даний момент не вистачає сил для здійснення великомасштабного наступу".

"Навіть якби їм вдалося досягти прориву, вони не змогли б скористатися цим досягненням."

Однак у Вашингтоні, Брюсселі та Києві стурбовані тим, що за збереження нинішньої тенденції Україна "зламається" раніше.

"москва, схоже, робить ставку на те, що зможе досягти своїх цілей на Донбасі наступного року і нав'язати українським військовим досить високий рівень втрат і матеріальних збитків, щоб вони були не в змозі запобігти подальшому просуванню", - пише Джек Уотлінг, фахівець з бойових дій на суші Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI). Це, на його думку, дозволить росії диктувати свої умови під час будь-яких можливих переговорів про мир.

Багато дипломатів і аналітиків вважають, що найбільш вірогідним результатом війни в найближчому майбутньому стане угода, яка тимчасово заморозить конфлікт, пише The New York Times.

"У Вашингтоні та Європі все більше звучать думки про те, що Київ не повинен очікувати на повернення всіх своїх територій, і це стає зрозумілим для українців", - зазначив у розмові з газетою Кемілл Гранд, колишній помічник генерального секретаря НАТО та експерт у сфері оборони Європейської ради з міжнародних відносин, який нещодавно повернувся з України.

ЗСУ не можуть перемогти окупантів лише лопатами та автоматами, тож краще заморозити нинішню лінію фронту, поскаржився NYT оператор дрона у 57-й бригаді з позивним Фрегат. Він звинуватив Європу та Америку в тому, що вони не надали більше високоточної зброї.

Фонові дані. Як повідомляє Politico, не менше семи країн виступають проти надання Україні членства в НАТО. Влада зазначає, що коли питання наблизиться до практичного втілення, ці країни почнуть активніше висловлювати свою опозицію до цієї ініціативи.

Related posts