Це справжній прояв відчаю. Путін прийняв рішення здійснювати торгівлю з Китаєм на умовах бартеру.


Росія та Китай ведуть переговори щодо бартерних торговельних угод, які дозволять уникнути залежності від міжнародної банківської системи SWIFT, що контролюється США, та зменшити валютні ризики.

Перша така угода може відбутися цієї осені, пише Reuters. Як йдеться в матеріалі, топ-менеджер великого російського банку повідомив, що готується бартерна схема, але відмовився розкривати деталі.

Як повідомляється у статті, з посиланням на обізнані джерела, ведуться переговори щодо угоди з Росією про постачання харчових продуктів. Окрім цього, розглядається можливість експорту металів з Росії в обмін на автомобілі з Китаю.

Китай та Росія вже накопичили досвід у бартерних угодах, коли товари обмінюються без необхідності транскордонного транспортування.

Як зазначено в статті, бартерні угоди між Китаєм і Росією були звичним явищем до розпаду СРСР і продовжувалися в 1990-х роках. Однак угоди, що розглядаються нині, стануть першими подібними за майже три десятиліття.

Обмін товарами забезпечує альтернативу для вирішення питань оплати як санкційної, так і звичайної продукції, зауважило джерело в уряді Росії. Воно також підкреслило, що візит Путіна до Китаю не приніс очікуваного покращення ситуації.

Міжнародна банківська система SWIFT є абсолютно прозорою для всіх, включаючи США. Через це, як зазначив платіжний посередник у коментарі Reuters, "чим рідше використовуються SWIFT для міжбанківських операцій між російськими та китайськими банками, тим спокійніше".

Російська система передачі фінансових повідомлень та китайська платіжна платформа CIPS ще не мають повного взаємозв'язку між собою.

"Станом на сьогодні, ще не розроблено IT-шлюзу, який міг би об'єднати ці дві системи. Відтак, функцію моста досі виконують або SWIFT, або сервіси дистанційного банківського обслуговування, які доступні практично в усіх банківських програмних рішеннях," — зазначив платіжний посередник.

Глава Центрального банку Росії Ельвіра Набіулліна раніше говорила про платіжну систему BRICS Bridge, яка об'єднала б фінансові системи країн-членів. Джерело Reuters, близьке до проекту, повідомило, що запуск розрахунків у цифрових валютах за допомогою цієї системи відбудеться не раніше 2028 року.

Раніше стало відомо, що в 2019 році Китай домовився про бартерну угоду з Малайзією, обмінюючи пальмову олію на суму приблизно $150 мільйонів на будівельні послуги, природні ресурси, а також на цивільне та оборонне обладнання.

У 2021 році китайська компанія експортувала в Іран автозапчастини на суму $2 млн в обмін на фісташки.

Станом на 1 серпня 2024 року Сполучені Штати Америки розглядали варіант обмеження доступу Китаю до мікросхем пам'яті для штучного інтелекту та обладнання для їх виготовлення, що могло б вступити в дію вже у вересні.

Заходи мають на меті запобігти постачанню мікросхем з високою пропускною здатністю (HBM) китайським компаніям від Micron Technology (США), SK Hynix і Samsung Electronics (Південна Корея). Зазначені три компанії є провідними гравцями на глобальному ринку HBM-чіпів.

Related posts