Сполучені Штати запровадили санкції проти російського військово-промислового комплексу, металургійних підприємств і фінансового сектора.
У п'ятницю, 23 серпня, Міністерство фінансів Сполучених Штатів оголосило про введення нових санкцій, націлених на різні сектори російської економіки, включаючи військово-промисловий комплекс і фінансові установи.
Про це, як пише "Європейська правда", йдеться в повідомленні відомства.
Понад 60 російських технологічних та оборонних підприємств, що мають значний вплив на розвиток і підтримку російської оборонної промисловості, опинилися під новими санкціями США, повідомляє американське Міністерство фінансів.
Серед них - організації, що спеціалізуються на розробці та вдосконаленні озброєнь, автоматизації та робототехніці, створенні й закупівлі електроніки подвійного призначення, цифровому моніторингу, інтернеті речей і штучному інтелекті.
Міністерство фінансів США також запровадило санкції проти багатьох підприємств металургійної та гірничодобувної галузей Росії, включаючи компанії, що займаються видобутком сталі, заліза та вугілля, а також фірми, які надають їм послуги.
Також, в американському чорному списку додали нові російські фінансові установи, які надають Москві можливість користуватися міжнародною фінансовою системою.
Російські фірми "Атол" та група компаній "Центр фінансових технологій" спеціалізуються на створенні програм для платіжних послуг. Крім того, "Діасофт", один із провідних постачальників та розробників інформаційних технологій для фінансового сектору в Росії, також відіграє значну роль у цій галузі.
В оновленому санкційному списку США - більше 400 фізичних і юридичних осіб. Серед них більше ста мають зв'язок з мережами, що сприяють Росії ухилятися від санкцій, та діють у 16 різних юрисдикціях.
Нагадаємо, останній масштабний пакет санкцій проти Росії американський Мінфін оголошував у червні. Він, серед іншого, стосувався понад 100 компаній російської "оборонки" і понад 90 іноземних осіб і компаній, які допомагали Москві ухилятись від санкцій.