Сполучені Штати мають намір обмежити можливості Китаю щодо отримання мікросхем для штучного інтелекту, повідомляє Bloomberg.


Йдеться, зокрема, про чипи HBM із підвищеною пропускною здатністю, які є необхідними для функціонування прискорювачів штучного інтелекту.

США планують у вересні обмежити доступ Китаю до мікросхем пам'яті та обладнання для виробництва штучного інтелекту. Адміністрація президента Джо Байдена розробляє кілька заходів, щоб критично важливі технології не потрапили до китайських виробників.

Цю інформацію оприлюднив Bloomberg.

Зазначається, що метою обмежень є заборона для американської Micron Technology та південнокорейських SK Hynix і Samsung Electronics постачати китайським фірмам чипи з високою пропускною здатністю (HBM). Ці компанії визнані провідними світовими виробниками HBM-чипів.

Підкреслюється, що обмеження охоплюють, зокрема, продаж обладнання для виробництва чипів. За інформацією джерел видання, обмеження можуть торкнутися чипів HBM2 і новіших моделей, включаючи HBM3 та HBM3E, а також обладнання для їхнього виробництва. Чипи з високою пропускною здатністю HBM, необхідні для функціонування прискорювачів штучного інтелекту, таких як ті, що пропонуються Nvidia та AMD.

Разом з тим, поки невідомо про повноваження, якими планують скористуватись США для обмеження південнокорейських компаній. Як варіант у виданні наводять правило про прямий іноземний продукт (FDPR). Воно дозволяє Вашингтону контролювати продукти іноземного виробництва, які використовують навіть незначну кількість американських технологій.

Уточнюється, що SK Hynix та Samsung використовують програмне забезпечення та обладнання для проєктування чипів від американських компаній Cadence Design Systems і Applied Materials.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що у Китаї штучний інтелект перетворив українську ютуб-блогерку на російську. Технологія діп-фейків набула великого поширення в Китаї і без жодних обмежень використовується в рекламі.

Американська влада викрила та зупинила діяльність ботоферми, пов'язаної з Росією, яка мала на меті поширення дезінформації. Це перший випадок, коли уряд успішно припинив кампанію, що використовувала штучний інтелект.

Related posts