Швидкість і особливості використання техніки: експерт розкрив, що сприяло блискавичному прориву в Курській області


Кононученко підкреслює, що під час підготовки території до операції українська артилерія не скупилася на боєприпаси.

Одним з ключових факторів прориву українських військ у Курській області, крім елементу несподіванки, була його надзвичайна швидкість. Бійці 80-ї десантно-штурмової бригади поділилися в інтерв'ю з The Economist, що протягом першого дня операції вони просунулися набагато далі, ніж було заплановано. Це стало можливим завдяки хаосу в російському командуванні та специфічному використанню наявної техніки. Подробиці цієї операції розкриті у статті Віталія Кононученка для ZN.UA під назвою "Курська область VS Покровськ".

На озброєнні 80-ї та 82-ї бригад Десантно-штурмових військ знаходяться американські бронетранспортери Stryker та бронемашини менших габаритів. Завдяки цій техніці українські військові змогли подолати значну дистанцію вже в перший день.

Вагомими аспектами стали технології радіоелектронної боротьби та високоефективна робота протиповітряної оборони, зазначає автор. Українські зенітники забезпечили "чисте небо" від розвідувальних безпілотників, а у співпраці з підрозділами РЕБ ввели в дію дрони Сил оборони. Крім того, прорив був би неможливим без відмінної роботи артилерії, яка ретельно підготувала наступ, не шкодуючи ні одного снаряда.

Як приклад блискавичного просування Сил оборони України в перші дні наступу можна взяти відео ураження нашої техніки, опубліковане противником 7 серпня. Завдяки технологіям геолокації вдалося визначити, що удар стався в селі Русское Поречное, яке знаходиться за 16 кілометрів від українського кордону, підкреслює автор. Проте це лише задокументований приклад надзвичайно швидкого просування українських військ. За інформацією російських ЗМІ, 8 серпня українські військові вже перебували поблизу села Большое Солдатское, що розташоване за 28 кілометрів від державного кордону.

Related posts