Головний китайський виробник мікрочипів подав позов проти Міністерства оборони США
Один із провідних китайських виробників мікросхем подав позов проти Пентагону через звинувачення у зв'язках з Народно-визвольною армією, прагнучи скасувати своє включення до чорного списку, який обмежує співпрацю з американськими компаніями.
Компанія Advanced Micro-Fabrication Equipment Inc. заявила, що дії оборонного відомства завдали шкоди її бізнесу та репутації, включивши шанхайську компанію до списку 1260H, що асоціюється з китайською армією. Представники Пентагону витратили кілька місяців на відповідь на запит про додаткову інформацію, а потім обґрунтували своє рішення доказами нагороди від Міністерства промисловості та інформаційних технологій Китаю, зазначається в позові AMEC.
AMEC приєдналася до переліку китайських компаній, які прагнуть заперечити своє включення до чорного списку, що слугує для захисту національної безпеки США. Ця компанія відома як один з основних постачальників у країні обладнання, життєво важливого для виготовлення напівпровідників, які є ключовим елементом у прагненнях Пекіна піднятися на новий рівень у геополітиці та технологіях.
Останнім часом уряд США все більше занепокоєний так званою китайською стратегією військово-цивільного синтезу, яка, на їхню думку, полягає в тому, що звичайні цивільні компанії певним чином підтримують Народно-визвольну армію. Особлива увага приділяється технологічним лідерам країни.
AMEC змагається з провідними американськими компаніями, такими як Applied Materials Inc. та Lam Research Corp. У своєму останньому річному звіті ця китайська фірма повідомила, що деякі з її обладнання вже застосовуються для виробництва чіпів з передовою 5-нанометровою технологією, яка є лише на одне покоління менш сучасною від найновіших досягнень у галузі.
Китайська компанія постачає виробничий партнер Huawei Technologies Co. Semiconductor Manufacturing International Corp. , шанхайський виробник мікросхем Hua Hong Semiconductor Ltd. і Taiwan Semiconductor Manufacturing Co., згідно з даними ланцюжка поставок Bloomberg.
AMEC у своїй скарзі зазначив, що її керівництво переважно американське. Його засновник і голова Джеральд Їн, 1944 року народження, має ступінь доктора UCLA і раніше працював у Intel Corp. , Applied Materials і Lam, згідно з річним звітом. У річному звіті компанії за 2021 рік Інь була визначена громадянином США.
На початку цього року Міністерство оборони включило AMEC до свого чорного списку разом із численними великими китайськими технологічними компаніями, серед яких Yangtze Memory Technologies Co. і підрозділ виробника LIDAR Hesai Group. Згодом Hesai Technology Co. подала судовий позов проти Пентагону. Цього тижня Financial Times повідомила, що США розглядають можливість виключення Hesai Technology Co. зі списку.
"Ми надзвичайно здивовані рішенням Міністерства оборони знову включити AMEC до військового переліку. Це рішення є невірним і необґрунтованим", — сказано в заяві Інь, опублікованій у офіційному акаунті компанії в WeChat. "Ми впевнені, що суд ухвалить справедливе рішення і виключить AMEC зі списку CMC. Поки що ми активно підтримуємо зв'язок з Міністерством оборони для належного вирішення цього питання".
На даний момент до Переліку Розділу 1260H входять виробники чипів Huawei і SMIC. У 2021 році адміністрація Байдена погодилася виключити зі списку китайського гіганта смартфонів Xiaomi Corp., після того як суд США підтримав компанію та тимчасово припинив дію заборони.
Електронне повідомлення, відправлене до чергової частини Пентагону, залишилося без відповіді після завершення звичайного робочого часу.