Національний кешбек. Українці поділилися своїми думками щодо ініціативи Зеленського


Програмою кешбеку від вартості товарів українського виробництва хочуть скористатися 89% опитаних українців незалежно від її розміру.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного компанією Gradus Research, щодо ставлення українських споживачів до програми Національний кешбек, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми спостерігаємо, що 85% українців проявляють позитивне ставлення до продукції, виготовленої в Україні, а 48% надають перевагу саме українським товарам при купівлі... Майже такий же відсоток опитаних зазначає, що вони однаково часто купують як вітчизняні, так і закордонні товари", -- відзначила соціолог і засновниця дослідницької компанії Gradus Research Євгенія Близнюк.

Згідно з оприлюдненими нею даними, серед товарів українського виробництва найчастіше купують продукти повсякденного харчування (90%), лікарські препарати (74%) і засоби гігієни (52%). Нерідко купують одяг, взуття та аксесуари (46%), меблі та предмети для дому (32%), книжки, журнали та газети (30%), декоративну та доглядову косметику (21%).

Серед імпортних товарів 65% респондентів надають перевагу техніці та гаджетам, 40% обирають парфуми, 36% - одяг, взуття та аксесуари, 28% - транспортні засоби, такі як автомобілі, мотоцикли та мопеди, 26% - медикаменти та засоби гігієни, 24% - декоративну та доглядову косметику, а 17% - спортивні товари.

Як зазначає Близнюк, українські продукти приваблюють покупців з трьох причин: прагнення підтримати вітчизняного виробника, зміцнення економіки України та конкурентоспроможна ціна.

Вона також переконана, що українські товари не купують через сумніви щодо якості та через усталені звички споживачів.

Повідомляється, що значна частка кешбеку, яку українці спрямовують на оплату комунальних послуг, страхування та військових облігацій, перевищує 50% від загальної суми.

Заступник міністра економіки Надія Бігун зазначила, що одним із показників успішності Національного кешбеку є зростання ВВП. За прогнозами Міністерства економіки, програма сприятиме збільшенню ВВП на 0,25 відсоткових пунктів.

Як було проінформовано, на засіданні 20 серпня Кабінет міністрів України затвердив порядок, згідно з яким українці матимуть змогу отримати компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів у рамках Національного кешбеку.

Запуск програми заплановано на 2 вересня 2024 року. Максимальна сума кешбеку становитиме 3000 гривень на місяць. Отримані кошти можна буде використати на оплату медичних і комунальних послуг, спортивних заходів, кіносеансів, квитків на потяг, пожертвування на підтримку Збройних Сил України або придбання військових облігацій.

Раніше Ярослав Железняк, заступник голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, заявив, що парламент не схвалить "популістську" ініціативу уряду щодо запровадження кешбеку.

Related posts