Індія спільно з Росією проводить модернізацію танків Т-72 з метою подальшого їх продажу: подробиці.


Завод, що займався виробництвом Т-72, активно працює над вдосконаленням техніки. Після завершення модернізації очікується, що танки отримають нові можливості в управлінні вогнем, підвищену броньову захисту та поліпшену маневреність.

Індія збирається модернізувати свої танки та поступово розпродати старі Т-72. Про це з посиланням на високопоставленого чиновника оборони 18 вересня повідомили в Indian Defense News.

Індійські збройні сили володіють близько 2500 танків Т-72, які є найпоширенішими у їхньому арсеналі, що робить їх основними бойовими одиницями. Крім того, армія має приблизно 1000 танків Т-90 та близько 100 танків Arjun.

Індія вперше отримала танки Т-72 на озброєння в 1970-х роках, закупивши 500 одиниць у Радянському Союзі. Вже в 1980-х роках їх почали виробляти на заводі Heavy Vehicles Factory. У 2000-х роках це ж підприємство зайнялося виробництвом модернізованих танків Т-90. Тепер на заводі планують провести модернізацію Т-72 з метою експорту.

Танки Т-72 досі мають репутацію одних з найнадійніших у світі. Попит на них залишається високим. Зокрема, у цій техніці зацікавлені країни Африки, Близького Сходу та Далекої Азії. Нині індійські й російські спеціалісти працюють над тим, щоб велику кількість списаних танків могли використати повторно.

"У разі успішної реалізації цієї ініціативи, можливий також експорт інших типів бронетехніки російського виробництва, зокрема БМП. Крім того, індійська армія планує модернізувати свої бронетранспортери," -- зазначили у публікації.

Технічні характеристики Т-72:

Індійські виробники військової техніки спільно з російськими постачальниками технологій займаються модернізацією танків. Варто зазначити, що Індія має намір підтримувати свої оборонні зв'язки з Росією, водночас прагнучи посилити власні виробничі спроможності.

Після модернізації Т-72 планується оснастити їх удосконаленими системами управління вогнем, покращеною бронею та підвищеною мобільністю. Метою є зробити ці танки більш конкурентоспроможними, враховуючи швидкий розвиток технологій. Індія має намір експортувати цю вдосконалену техніку.

В ЗМІ зазначено, що держава має на меті стати вагомим учасником глобального ринку оборонної продукції та отримати прибуток від її експорту. Більш того, Індія планує не лише оновити свої бронетанкові підрозділи, але й активізувати військово-технічну співпрацю з Російською Федерацією.

Нагадаємо, що президент Російської Федерації Володимир Путін оголосив про намір значно розширити виробництво безпілотних літальних апаратів, збільшивши його у десять разів. Протягом наступного року Росія має намір постачити свої збройні сили 1,4 мільйона дронів.

Джерело у розвідці повідомило Forbes, що у РФ виробляють до 171 далекобійної ракети на місяць. Темпи виробництва "Шахедів" сягають понад 500 одиниць.

Related posts