Федоров висловив думку, що кількість роботів на полі бою перевищить число солдатів.


Автоматизація не є достатньою умовою для перемоги над РФ, але її впровадження є ключовим напрямком, який необхідно інтегрувати в культуру Збройних сил України. Про це заявив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв'ю для Le Monde, опублікованому 12 серпня. Повний текст доступний лише для передплатників, його цитує United24.

Як зазначив міністр, з еволюцією технологій на полі бою роботи переважатимуть над солдатами.

На питання про найбільш вагоме досягнення міністерства на полі бою Федоров виокремив проєкт "Армія дронів". Ця ініціатива створила конкурентний ринок, що значно посилив виробництво безпілотників, зазначив міністр. За його словами, у 2023 році виробництво зросло у 120 разів, з декількох тисяч одиниць до понад мільйона, і в майбутньому очікується ще більше зростання. Ринок наземних роботизованих платформ і систем радіоелектронної боротьби також демонструє швидкий розвиток - як у тактичному, так і у стратегічному вимірі. Досягнення України у сфері штучного інтелекту та виробництва боєприпасів для безпілотників також продовжують зростати, додав Федоров.

Він також підкреслив, що на передовій розміщено тисячі дронів з радіусом дії від 40 до 60 км, і Україна має спроможність в режимі реального часу відслідковувати кожен безпілотник та фіксувати місця їхньої розвідувальної діяльності на фронті.

Федоров підкреслив, що Україна активно шукає технології, необхідні для ведення війни, і робить усе можливе для стимулювання ринків та ініціювання замовлень і закупівель цієї продукції. Зокрема, зараз проходять випробування роботи-собаки, призначені для виконання небезпечних завдань, таких як огляд російських окопів або виявлення мін. Через платформу Brave1, інкубатор для високотехнологічних військових проєктів, створений за зразком американського агентства DARPA, Україна сприяє розвитку науково-дослідної експертизи, дозволяючи вирощувати і фінансувати таланти.

Related posts