Центр кібермоніторингу Accord Group створив власний Центр операцій безпеки (SOC).
Компанія Accord Group, відомий системний інтегратор, нещодавно заснувала власний Центр операцій безпеки (SOC). Цей SOC, що є частиною "Центру кібермоніторингу" Accord Group, вже ефективно обслуговує понад десять великих клієнтів, які користуються послугами у сфері кібербезпеки.
Accord Group включає в себе висококваліфікованих спеціалістів, які мають сертифікацію за NIST CSF 2.0. Ми пропонуємо послугу SOC, дотримуючись принципів методології NIST Cybersecurity Framework, що охоплює п’ять основних елементів:
Усі ці фактори забезпечують компанії-замовнику стабільність бізнес-процесів в умовах сучасної "першої світової кібервійни", що триває останніми роками на фоні російської агресії проти України. Це суттєво позначається на функціонуванні різних секторів економіки та загальній безпеці нашої країни.
Замовники за аутсорсінговою моделлю отримують: платформу для збору та обробки подій кібербезпеки, кваліфікований персонал, що цілодобово спостерігає за появою кіберінцидентів, аналізує та своєчасно реагує на них, найкращі робочі процеси та безперевне покращення стану кіберзахищеності.
Послуга є надзвичайно актуальною впродовж останніх п'яти років не тільки для малого та середнього бізнесу й компаній, що мають обмежені ресурси для організації власних Security Operations Centers, але й системних державних та приватних підприємств enterprise-рівня, критичної інфраструктури та підприємств стратегічної промисловості України.
Слід зазначити, що "Центр кібермоніторингу" та його відділ SOC не стартують як новий проект, а лише змінюють свою юридичну форму. Вони переходять з компанії Octava Defence, яка надалі зосередиться виключно на defence-tech ініціативах, до Accord Group — системного інтегратора та цифрової компанії, що реалізує проекти для банків, роздрібної торгівлі, державних структур і промислових підприємств, а також займається аутсорсингом ІТ-послуг.
Обидва підприємства входять до складу групи компаній "Октава" і є власністю українського інноватора та інвестора Олександра Кардакова.
"Спостерігаючи за еволюцією українського ІТ-ринку, я все частіше помічаю, як спеціалісти з інформаційних технологій беруть верх над фахівцями з безпеки в корпоративному середовищі. І я цілком підтримую цю тенденцію, адже вважаю, що кібербезпека — це комплекс заходів, за які повинні відповідати саме ІТ-експерти, що відслідковують усі загрози та гарантують надійний захист від них, від початку і до кінця", — зазначає Кардаков.
Тому він вирішив переорієнтувати Octava Defence виключно на defence-tech рішення для України та світу, залишаючи все, що стосується Cyber, в зоні відповідальності таких потужних ІТ-команд як Accord Group.
Директором з розвитку "Центру кібермоніторингу" компанії Accord Group став Олександр Атаманенко, CISO групи "Октава". Він володіє більш ніж двадцятирічним досвідом у сферах ІТ, телекомунікацій та кібербезпеки, а також є одним із засновників і керівників служби моніторингу безпеки (SOC) в рамках Octava Defence.
"Нещодавні події показали, як кібератаки та навіть ненавмисні дії в кіберпросторі можуть впливати на великі компанії, цілі країни та сектори економіки. Всім нам відомі кейси масштабних кібератак на Київстар, Приватбанк, Monobank, державні установи та підприємства критичної інфраструктури України, які за 2022-2024 роки завдали чималої шкоди практично кожному українцю та кожному українському підприємству", - зазначає Атаманенко.
Він зазначив, що SOC надасть можливість запобігти загрозам, оперативно реагувати на них та відновити нормальне функціонування ІТ-інфраструктури.
"На сьогоднішній день провідні українські підприємства, зазвичай, володіють своїми центрами безпеки (SOC), які були створені ще до війни, оскільки завжди залишались привабливими мішенями для кіберзлочинців. Багато з них також забезпечені власним набором технологічних та програмних рішень, а також мають кваліфікований ІТ-колектив", – зазначає генеральний директор Accord Group Валерій Береговий.
Втім, на його думку, захисту потребують і порівняно невеликі, середні компанії різних галузей економіки, для яких економічно недоцільна побудова власного операційного центру безпеки. Саме для таких випадків Accord Group пропонує SOC як аутсорсингову послугу, підсилює власний напрямок кібербезпеки та відкриваючи роботу "Центру кібермоніторингу", що працює 24/7 та є логічним продовженням якісного ІТ-супроводу.
Кібербезпека кожного підприємства є ключовим елементом для забезпечення надійного захисту кіберпростору всієї України.
ІТ-фахівці Security Operations Center (SOC) на аутсорсі, які цілодобово відслідковують та вчасно реагують на всі нетипові дії в кіберпросторі, що можуть зашкодити вашій ІТ-інфраструктурі, на сьогодні є найбільш актуальним рішенням для підприємства будь-якого масштабу та сфери діяльності.