За словами посла України, вдалося зупинити більшість потоків з Туреччини до Росії, які обходили санкції.


Японія наполегливо просить Росію віддати північні території - заявив український посол.

Цю інформацію в інтерв'ю для РБК-Україна надав посол України в Туреччині Василь Боднар. Згідно з повідомленням, яке опублікували Контракти.UA.

Як підкреслив посол, Туреччина має унікальний підхід до санкційної політики. Вона підтримує лише ті санкції, які були введені ООН або Радою безпеки ООН.

"Відповідно, санкції, запроваджені Європейським Союзом і Сполученими Штатами або іншими інституціями, вони вважаються для Туреччини необов'язковими. Така політика функціонує з 2014 року", - сказав він.

За його словами, Україна постійно веде діалог з Туреччиною з цього приводу, спонукаючи її до більш проактивної позиції в цьому плані, зокрема щодо уникнення обходу санкцій.

Боднар зазначив, що це питання стало особливо важливим у 2022-2023 роках, коли Росія намагалася вивозити викрадене зерно з тимчасово окупованих українських територій через Туреччину до інших ринків або безпосередньо до Туреччини. У той же час, західні компанії шукали способи транспортування продукції з подвійним призначенням, електроніки та інших товарів до Росії через турецьку територію.

"На сьогодні більшість цих потоків вдалося припинити. В цьому процесі зацікавлена і турецька сторона, щоб не потрапити під вторинні санкції. У нас налагоджений двосторонній діалог з цього приводу. Вже були в Туреччині відповідні делегації, які мали комунікації з більшістю органів влади, причетних до закордонної торгівлі, з банківським сектором. Ми також мали певні комунікації з бізнесовими структурами, які цілком декларують готовність співпрацювати з тим, щоб уникати тих компаній чи пропозицій, які стосуються обходу санкцій.

Боднар зазначив, що "не завжди вдається досягти результату з першої спроби, і це справді так". Він додав, що кожна ситуація має свої особливості та індивідуальний підхід.

"У цьому контексті мова йде не лише про Туреччину та Росію, а й про можливість залучення інших країн, таких як Грузія чи Казахстан. Існує ризик, що вантажі можуть не дістатися своїх пунктів призначення, або ж країна-агресор може виступати як реципієнт. Тому ми уважно опрацьовуємо кожен випадок та співпрацюємо з усіма компаніями. Хоча існує безліч механізмів, основним залишається двосторонній діалог, взаєморозуміння та довіра між сторонами", - зазначив посол.

Нагадуємо, що Туреччина є однією з держав, які сприяють Росії в підтримці її економічних і військових можливостей. У серпні Сполучені Штати застерегли Туреччину від наслідків, пов’язаних із постачанням військової техніки до Росії. Вашингтон вимагає зупинити експорт мікросхем та інших компонентів, що використовуються в озброєнні Росії.

Related posts